пʼятниця, 13 березня 2020 р.

Дистанційне навчання

 Кожен педагогічний працівник (вчитель, що викладає окремі предмети) розробляє власні способи віддаленої роботи та її координації (консультації по телефону, Skype, Viber та ін., лекція, семінар, урок, практичні заняття, лабораторні заняття, консультації та інші відео уроки та ін.) відповідно до "Положення про Дистанційне навчання";
 Форму контролю за станом та якістю отриманих знань, а також виконання дистанційно отриманих завдань вчитель обирає відповідно до "Положення про Дистанційне навчання";
Координатором дистанційного навчання в кожному класі та відповідальним за його організацію є класний керівник.

10 сайтів для школярів

Не знаєте, як мотивувати дитину до навчання? Кращий спосіб – зробити науку цікавою. Візуалізація навчальної інформації здатна творити чудеса! Ви впевнені, що навчання має бути не тільки корисним, але і по-справжньому захоплюючим! Тому ми підготували для вас добірку з 10 фантастично цікавих інтерактивних візуалізацій, які можна використовувати на уроках історії, географії, астрономії, математики та хімії.

Попереджаємо: «залипнути» на цих сайтах можна на багато годин: як дітям, так і дорослим.
Історія
https://ybogdanov.github.io/ – розкішна горизонтальна візуалізація історії в особах: можна наочно побачити, хто з видатних діячів мистецтва, політиків, вчених, релігійних лідерів і бізнесменів жив в один час.
sajtu-dla-vuvchennja-istorii-1
Чи знали ви, що Конфуцій, Будда, Піфагор, Сунь-цзи і Лао-цзи жили одночасно? Або останній імператор ацтеків Монтесума II і Леонардо да Вінчі були сучасниками? Якщо ні, то негайно переходите по посиланню.
Географія
https://windyty.com – неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів і морських течій в режимі реального часу на всій земній кулі. Можна подивитися, як в Атлантичному океані народжуються шторми, або на течія Гольфстрім.
sajtu-dla-vuvchennja-geografii-1
Крім Windyty, існує кілька подібних проектів. Зокрема, на сайті http://www.ventusky.com ви зможете оцінити величину снігового покриву. А сервіс https://earth.nullschool.net дозволить також оцінити рівні забруднення пилом і хімічними сполуками.
sajtu-dla-vuvchennja-geografii-3
Як повинен виглядати атлас в XXI столітті? Наприклад, так – http://dsl.richmond.edu/panorama. University of Richmond створює інтерактивний атлас історичної географії США. Замість пасивного вивчення сторінок атласу користувачі можуть переміщатися в часі та просторі, взаємодіяти з вбудованими в атлас слайдерами та діаграмами, а також просто насолоджуватися неймовірною красою візуалізації даних.

Впевнені, що наявність таких атласів в сучасних школах збільшило б інтерес учнів до географії.
Можливо в дитинстві ви мріяли пробурити свердловину на іншу сторону Землі. Інтерактивний сервіс http://visual.ly/ дозволить вам це зробити.
sajtu-dla-vuvchennja-geografii-2
Ви досягнете Земної ядра і паралельно дізнаєтеся купу фактів про речі, які зустрічаються на неймовірних глибинах: Паризькі катакомби, нафтові свердловини і багато іншого. Паралельно ви також зможете зануритися в океан в батискафі і «побачити» драйверів, китів і Маріанську западину.
Астрономія
cikava-astronomija-2
http://htwins.net/scale2 – відмінна візуалізація розмірів Всесвіту. Ви зможете наочно порівняти розміри всього, що нас оточує: розміри тіла людини з габаритами слона, Ейфелевої вежі або хромосоми.
Завдяки цьому сервісу стає зрозумілим, наскільки малим є атом або електрон і що таке нанометр. Більш того, тут можна не тільки оцінити відстань від Землі до Місяця, але і зрозуміти розміри всього нашого Всесвіту. І найголовніше, що вражає: все, що ви побачите – що відкрив людський розум.
Чи знаєте ви, скільки разів Велика китайська стіна вміститься між Сонцем і Венерою? А скільки хвилин світло подорожує від нашого світила до Плутона?
cikava-astronomija-1
Сервіс http://joshworth.com/…/pixelspa…/pixelspace_solarsystem.html дозволить вам представити відстані між об’єктами в Сонячній системі. 1 піксель вашого екрану буде прийнятий за 3474 км – такий діаметр Місяця. Перемістити майже на 17 000 точок, ви побачите Меркурій.
Звичайно, програма дозволяє вимірювати відстань також в астрономічних одиницях, кілометрах, діаметрах Землі тощо. Випробуйте себе та дістаньтеся до межі нашої Сонячної системи.
Математика
А цей сервіс https://www.desmos.com дозволяє візуалізувати будь-яку математичну функцію або побудувати графік по сукупності певних даних.
cikava-matematuka
Для початківців цікавими видаються приклади, які вмонтовані в сервіс – це графіки найпопулярніших «шкільних» прикладів, в яких ви зможете довільно змінювати параметри, відразу спостерігаючи їх вплив на зображення. Більш того, навіть існує можливість тільки мовою формул намалювати місто Лас-Вегас чи планети Сонячної системи.

Хімія
http://ed.ted.com/periodic-videos – ви вважали хімію складною наукою, а таблиця Менделєєва вас лякала? Сервіс TEDed створив інтерактивну таблицю хімічних елементів.
cikava-himija
Клік мишкою по будь-якому осередку таблиці автоматично відкриває відео, в якому дивний професор з університету Ноттінгема протягом 2-3 хвилин зрозумілою мовою покаже і розповість основні хімічні властивості обраного елемента і його застосування в повсякденному житті.
Будьте обережні: хоча кожне відео досить коротке, відмовити собі в перегляді наступного дуже важко.

Платформи для дистанційного навчання

Платформи для дистанційного навчання під час карантину, репетиторства, курсів тощо

Освітній сайт Learning.ua

Ми прагнемо допомогти вчителям!
Learning.ua як спосіб доповнити шкільну програму
Як вчитель може співпрацювати з Learning.ua
Мета команди освітнього сайту Learning.ua 
 у покращенні якості середньої освіти в Україні. 

сайти для дистанційного навчання математики, фізики





1. Канали на YouTube: 
  1. GetAClass - Физика в опытах и експериментах
  2. VirtualCollegium
  3. Топ Школа (розділ фізика 8 клас)
  4. Павел ВИКТОР (Уроки физики в Ришельевском лицее)
2. Сайт вчителя фізики Сажнєвої Євгенії Борисівни
3. Персональний сайт вчителя фізики та  інформатики Гвалта Максима (10-11 класи)
4. Персональний сайт вчителя фізики Огієнка В. В.

Дистанційне навчання учнів, сервіси для вчителів початкової школи


Початкова школа
Дистанційне навчання учнів, сервіси для вчителів
Он-лайн школа «На Урок» https://naurok.ua/
Безкоштовні ресурси для налаштування дистанційного навчання:
- https://coggle.it/ - найпростіший інтерфейс, можна зберегти зображення в форматі PNG або PDF
- https://www.xmind.net/ - чудово працює на платформах Windows / Mac / Linux.
Платформи для проведення онлайн уроків:
- https://classroom.google.com/ - простий, інтуїтивний інтерфейс. Якщо давно чули про цей ресурс і планувати опанувати – час настав! В мережі є купа навчальних відео, як налаштувати платформу. Приклад - https://www.youtube.com/watch?v=C9rN1vJZJkE

Відео уроки


УВАГА! Для перегляду відеоуроків реєстрація не потрібна.
Викладач української мови та літератури – Бондаренко Людмила Петрівна, учитель КПНЛ №145.
Викладач історії України Созанська Ольга Володимирівна, учитель НВК Ліцей №157.
Організатор ГО “Фонд “Відкрита політика” за підтримки Міністерства освіти і науки України, Української національної інформаційної агенції (УНІА) “Укрінформ”, Освітнього порталу “Педагогічна преса”.

Корисні онлайн-ресурси для навчання дітей під час карантину

Мами, тати, бабусі і дідусі (оті всі, хто підпадає під наслідки карантину), я тут швиденько накидала ресурси, які ми з ноута використовуємо з дітьми для навчання/корисного проведення часу вдома.


Україномовні:

1. Математика, українська мова, для учнів 1-9 класів:
2. Для тих, хто переживає про перенесення пробних ЗНО, у вас є шанс підготуватися ще краще:
https://prometheus.org.ua/zno/
3. Математика – платний ресурс:
https://gioschool.com/
4. Мій фаворит (і так, математика є українською), (російською є фізика, література, історія):
https://uk.khanacademy.org/

Віртуальна Школа для вчителів НУШ

Усі матеріали підібрані благодійним фондом Magneticone.org та є у вільному доступі. 
Детальніше ознайомитись із інформацією можна на сторінці проекту http://magneticone.org/all-project-


https://www.youtube.com/channel/UCEiSptaIS5XIFcGvQV12gMA?fbclid=IwAR0RM95sjFxVXe5dTB_jVvkAFTEm9Kipre1skgbBRqk5BEyK-baYi-22t50


Як організувати дистанційне навчання учнів — покрокова інструкція


Найактуальніші поради від зіркового вчителя, фіналіста Global Teacher Prize Юрія Гайдученка

четвер, 12 березня 2020 р.

Електронні сервіси , які можна використати для дистанційної освіти.

 Ось кілька інструментів, які радять освоїти й використовувати експерти Алексі Маркканен та Лаурі Піннонен з Гельсінського університету. Сьогодні своїми знаннями вони ділились із учасниками семінару "Новий український підручник: зазирнути за небокрай", один з модулів якого стосувався електронного навчання.
Kahoot – сервіс, який дозволяє генерувати тести і проходити їх в ігровій формі. На заняттях може стати інструментом для перевірки знань, на перерві – способом відволіктись. Використовувати можна прямо у браузері
➡️ kahoot.com
Flinga – онлайн-дошка, яка робить комунікацію між учнями та викладачем простою та зручною. Інтерактивні відповіді на питання викладача, дискусії, побудова діалогу – далеко не весь перелік можливостей програми. Працює з комп’ютерами, планшетами і телефонами
➡️ flinga.fi
ThingLink – програма дозволяє створювати багатошаровий навчальний контент. Основа роботи – зображення, до якого можна додати коментарі, аудіо, пояснення та іншу необхідну інформацію. Сервіс працює з доповненою реальністю та форматом 360 градусів
➡️ thinglink.com
Moodle – потужна система, за допомогою якої можна створити повноцінне навчальне середовище онлайн-формату. Працювати з нею можуть викладачі, адміністратори та учні. Корисна і при організації дистанційного навчання. Доступна безкоштовно
➡️ moodle.org
Google Classroom – сервіс для навчання від ІТ-гіганта. Покликана прискорити обмін інформацією між учасниками навчального процесу, ця система об’єднала найпопулярніші можливості Google – пошту, документи, сховище даних, календар. Сьогодні це один з найпопулярніших сервісів для навчання у світі
➡️ classroom.google.com.

Інформатика - ДистОсвіта

Вітаємо на сайті дистанційного вивчення інформатики. Зареєструйтесьоберіть курс, який бажаєте вивчати, запишіться на нього, та отримайте доступ до навчальних матеріалів, завдань та тестів. Робота із матеріалами сайту безкоштовна!
У дистанційних курсах сайту ДистОсвіта ви знайдете:
  • навчальні матеріали: презентації, статті, уроки, посилання та відео-ролики відповідно до теми заняття; саме такими мають бути сучасні електронні підручники 
  • інтерактивні завдання, вправи та тренажери - ними можна скористатись як для класної, так і самостійної чи домашньої роботи
  • практичні роботи із можливістю перевірки та коментування вчителем; переважна більшість практичних робіт містить різнорівневі та творчі завдання
  • онлайн тестування з миттєвою перевіркою; тести містять запитання різних типів та мультимедійні об'єкти, вимагаючи не механічного відтворення, а креативного застосування знань
Все, що потрібно для проведення цікавого, сучасного та ефективного уроку інформатики у школі чи поза її межами!
Всі курси сайту відповідають оновленим навчальним програмам, і дозволяють поєднувати окремі складові різних курсів для формування індивідуальних траєкторій навчання. Відповідно до змін у програмах, у курсах 5, 6, 7, 8, 10 класу визначені очікувані результати навчання: знаннєві, діяльнісні та ціннісні. До кожної теми додано анкету з обліку набуття компетентностей.
Вчителі інформатики, які бажають скористатись можливостями дистанційного навчання на нашому сайті для груп учнів, отримуючи при цьому статистику їх успішності, можуть звернутись за адресою dystosvita@gmail.com або заповнити фо

середа, 11 березня 2020 р.

Уроки PIZA

УРОКИ PISA-2018 : методичні рекомендації / кол.авт. : Васильєва Д.В., Головко М.В., Жук Ю.О., Козленко О.Г., Ляшенко О.І., Науменко С.О., Новосьолова В.І. / Інститут педагогіки НАПН України. — Київ : Педагогічна думка, 2020. — 96 с. ISBN 978-966-644-530-1 Міжнародне дослідження якості освіти PISA розглядається як інструмент, що дає можливість кожній країні-учасниці з’ясувати переваги і недоліки національної системи освіти та на основі цих результатів виробити напрями підвищення ефективності її функціонування, а також оцінити під час проведення наступних досліджень правильність прийнятих управлінських рішень. У цьому збірнику здійснено аналіз одержаних українськими учнями результатів, обґрунтовано можливість інтерпретації результатів PISA-2018 як показника стану загальної середньої освіти в Україні та їх використання в умовах розбудови нової української школи, окреслено шляхи поліпшення якості української освіти, ураховуючи досвід інших країн. Видання адресоване широкому колу освітян й громадськості, зацікавленій у питаннях розвитку вітчизняної освіти. 

пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Зі святом 8 - Березня !

Вітаю з весною!
.Весна - чудова пора року.
Все навкруги оживає..змінюється на краще...
Це чудова пора для здійснення мрій... Слухайте та насолоджуйтесь красою весни!

четвер, 5 березня 2020 р.

ШКГ учителів фізичної культури

05 березня 2020 року на базі петрівського НВО відбулося заняття школи компютерної грамотності учителів фізичної культури та трудового навчання